Microblading İşlemi Nedir?

Kaşlar güzelliği ortaya çıkaran yüzün önemli kısımlarından bir tanesidir. Kaşlarda zamanla oluşan azalma veya seyrelme neticesinde istenmeyen görüntüler oluşabilir. Bu da güzelliğe bir nebze olsun gölge düşürebilir. Seyrelmiş veya tüyleri azalmış kaşların kötü görüntüsü nasıl düzeltilir? Bunun için günümüzde uygulanan en önemli yöntemlerden bir tanesi microblading veya mikroblading uygulamasıdır. Bu uygulama ile kaşların seyrek görüntüsü düzeltilir ve kaşın doğal güzelliğinin geri getirilmesi amaçlanır.

Microblading Nedir?

Microblading kaş için uygulanan bir düzeltme yöntemidir. Bu yöntemle kaşın istenen görüntüsü belirlenir ve deri altına uygulanan iğneli yöntemle kaş görüntüsü oluşturmak hedeflenir. Bu görüntüyü oluşturan şey ise deri altına enjekte edilen microblading kaş boyasıdır.

Microblading Nasıl Uygulanır?

Microblading kaş yaptıranlar bilirler ki, bu uygulama için öncelikle istenen kaş şekli belirlenir. Bir kalem vasıtasıyla sınırları belirlenen kaş hattı için kişiden onay alınır ve ardından uzman kişilerce ilgili bölgeye anestezik krem ile uyuşturma uygulanır. Bu uygulamanın ardından tek kullanımlık ve kişiye özel olan aletlerle deri altında microblading kaş uygulaması gerçekleştirilir. Kaş tüyleri arasına veya etrafına yapılacak doğal kaş şekli ile seyrelmiş veya incelmiş kaş hattı doğal bir görüntüye kavuşturulmaya çalışılır.

Microblading Kaş Zararları Nelerdir?

Bu yöntemin bir zararı bulunmamaktadır. Bu yöntem uygulanırken ilgili bölge anestezik bir krem ile uyuşturulur ve acısız bir şekilde microblading yöntemi uygulanır.

Microblading Kaş Ne Kadar Sürede Uygulanır?

Genelde tek seansta uygulanan bu yöntem için bir müddet sonra rötuş uygulaması yapılır. Çünkü bu sürede az da olsa renk değişimi gözlemlenmektedir ve yöntemin başarılı olması için eksiklerinin de tamamlanması uygun görülmüştür.

Microblading kaş fiyat konusunda da oldukça sık soru sorulmaktadır. Uzman ekiplerce, steril şartlarda uygulanması gereken bu işlem için Aden Beauty olarak en iyi hizmeti vermek için uğraşıyoruz. Uzman kadromuz ile istenilen şekilde kaş microblading yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Bu bakımdan, bizimle iletişime geçerek fiyat konusunda bilgi alabilirsiniz. Microblading kaş fiyat olarak kalıcılığı ve güzel görüntüsü ile aslında oldukça tatmin edicidir. Uzman kadrosuyla size hizmet veren Aden Beauty’e güvenebilirsiniz.