Leke Tedavisi İşlemi Ne Oluyor?

Birçok kadın ve erkek cildinde oluşan lekelerden şikayetçidir. Çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan lekeler rahatsız edici olabilir, görünüşü bozabilir ve psikolojik sorun oluşturabilir. Bundan şikayetçi olan kişiler de çareyi bu lekeleri tedavi ettirmekte bulmaktadır. Leke tedavisi birçok yöntemle yapılabilmektedir. Bu yöntemlerin sonunda cilt leke tedavisi tamamlanmış olur.

Cilt Lekesi Nedir?

Ciltte çeşitli sebeplerden dolayı oluşan renk değişimine cilt lekesi denir. Bu sebepler, güneş lekeleri, doğum lekeleri, sivilce izi, çil, yanıklar, gebelik çatlakları ve kırışıklar olabilir. Bütün bu saydığımız sebeplerden dolayı ciltte lekeler oluşur.

Cilt Leke Tedavisi Nedir?

Ciltteki lekelerin birçok yöntem kullanılarak giderilmesi işlemine cilt leke tedavisi denir. Tabii ki burada sadece ciltte oluşan lekeler değil yüzde oluşan lekeler de dikkat çekici olmaktadır. Yüzde leke tedavisi de bu tedavi yöntemleriyle yapılabilir. Sıralayacak olursak

  • Lazerle Leke Tedavisi
  • Kimyasal Peeling Yöntemi
  • Kremler

olarak sayabiliriz. Özellikle lazerle leke tedavisi son zamanlarda oldukça revaçtadır. Lazer yöntemi uygulanan bu leke tedavisi yönteminde cildin üst tabakasını hedefleyen lazer, renk hücrelerini hedefleyen lazerler veya yoğunlaştırılmış ışıklı lazerler kullanılır.

Kimyasal peeling ile leke tedavisi yönteminde de çeşitli kimyasal ajanlar kullanılarak ilgili bölgenin soyulması hedeflenir. Böylelikle rahatsız edici cilt lekeleri giderilmiş olur.

Aynı zamanda kremler de bu tedavi için kullanılabilir. Leke giderici kremler kullanılarak uygulanan bu tedavi için mutlaka uzman ekipten yardım alınmalıdır. Zira bu işlem için mutlaka detaylı cilt analizi yapılmalıdır. Detaylı analizin ardından en uygun kremler kullanılarak tedavi gerçekleştirilir.

Leke Tedavisi Fiyatları Nedir?

Ciltte leke tedavisi için akıllara takılan en önemli soru bu tedavinin fiyatıdır. Lazer leke tedavisi yaptıranlar bilirler ki bunun için cilt analizi yapılmalıdır ve bu analize göre seanslar belirlenerek leke tedavisi uygulanmalıdır. Lazerle leke tedavisi fiyatları seans ve süreye göre değişmektedir. Aden Beauty olarak uzman kadromuzla sizlere hizmet vermekteyiz. Leke tedavisi Ankara sınırları içerisinde Aden Beauty ile yaptırılarak ciltteki lekelerden en iyi şekilde kurtulunabilir. Uzman kadromuz ile size Ankara sınırları içinde en iyi leke tedavisi hizmeti vermekteyiz.