Kirpik Lifting Ne Oluyor?

Güzel görünmek isteyen kadınların en önem verdikleri noktalardan birisi kirpikleridir. Kirpiklerin hacimli ve uzun görünmesi daha güzel görünmenin şartlarından birisi olmuştur. Bunun çözümü için de birçok yöntem denenir. Makyaj malzemeleri, takma kirpikler gibi yöntemler hem kalıcı olmayan hem de zaman alan yöntemler olduğundan daha kalıcı ve doğal yöntemler aranmaktadır. İşte burada karşımıza kirpik lifting veya bilinen adıyla keratin bakımı çıkmaktadır. Kirpiklerin doğak yapısını bozmadan hacimli ve uzun olmasını sağlayan bu yöntem son dönemlerde sıkça tercih edilmektedir.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpiklerin doğal hallerinin bozulmadan, bir müddet dolgun ve uzun görünmesini sağlayan bir yöntemdir. Keratin bakımı olarak da bilinir. Bu yöntemle kirpiklerin köklerine uygulanan bir solüsyon yardımıyla kirpiklerin dolgunlaşması ve uzaması sağlanır.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemde kirpik lifting seti yardımıyla kirpiklerin dolgunlaşması sağlanır. Öncelikle bu yöntemin uygulanacağı kişinin göz kapakları ve gözü analiz edilir. Bu çok önemlidir zira uygulanacak solüsyonun zarar vermemesi gerekir. Analizin ardından kirpik ölçülerine uygun bir ped kullanılır. Bu pede kirpikler cımbızla tek tek ayrılarak yapıştırılır. Ve ardından kirpiklere keratin bakım solüsyonu uygulanır. Uygulanan solüsyon 15 ila 20 dk arası kirpiklerde kalmalıdır. Bunun ardından kirpiklerin bir arada kalmasını sağlayan 10 dk süren bir solüsyon uygulaması daha yapılır. Tüm işlemlerin ardından da kirpiklere boya uygulaması yapılmalıdır.

Kirpik Lifting Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu yöntemde bilinmesi gereken bazı şeyler vardır:

  • Bu yöntemde göze zarar verilmemesi için uzman kişiler tercih edilmelidir.
  • Bir gün boyunca ilgili bölgeye su değmemelidir.
  • Acısız bir yöntemdir.
  • Yöntem sonrası tahriş oluşmaz.
  • Bu yöntemle kirpiklerin görünümü 1-2 ay boyunca kalıcı olacaktır.

Kirpik lifting nedir, zararları var mıdır diye soranlar için yukarıda bahsettiğimiz gibi zararlı olmaması adına bu yöntemin mutlaka uzmanlarca yapılması gerekmektedir.

Kirpik lifting yaptıranlar genelde bu yöntemi tavsiye etmektedirler. Kirpik lifting fiyatları hakkında bilgi almak isteyenler için bahsettiğimiz gibi bu işin uzmanlarca yapılması lazımdır. Kirpik lifting, Ankara sınırları içerisinde uzman kadrosuyla Aden Beauty tarafından en iyi şekilde yapılmaktadır.