Kaş Silme İşlemi Nedir?

Kaş düzeltme uygulamaları yaptıranlar bazı durumlarda yaptırdıkları uygulamalardan istedikleri etkiyi alamayabilirler. Microblading, kıl tekniği, dövme gibi uygulamalarla yaptırılan kaşlar bazen yaptıran kişi tarafından beğenilmeyebilir veya bu çalışmalar istenilen sonuçları veremeyebilir. Bu durumda kaş silme veya kaş kontürü silme uygulamaları yapılır. Bu uygulama neticesinde, hatalı yapılan, özelliğini kaybeden, vazgeçilen kaş görüntülerinden kurtulunur.

Kaş Silme Nedir?

Çeşitli yöntemlerle yaptırılan kaş kontürü bazı durumlarda istenilmemekte veya mecburen sildirilmek zorunda kalınabilmektedir. Bu yöntemler microblading, kaş dövmesi, kıl tekniği olabilmektedir. Bu yöntemlerin neticesinde renk değişimi, silinme, beğenilmeme, hatalı çalışmalar, simetri hataları ortaya çıkabilir. İşte bu durumlarda kaş silme veya kaş kontürü silme uygulamasu yapılır. Bu işlem genelde kaş kontürü yapma işleminden daha zahmetli olmaktadır. Bu sebeple her iki işlemi de uzman kişilere yaptırmak gerekmektedir.

Kalıcı Kaş Silme Nasıl Yapılır?

Kalıcı kaş silme uygulaması birkaç yöntemler uygulanmaktadır. Kaş kontur silme uygulamaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Lazerle kaş kontürü silme uygulaması yapılabilir. Bu uygulamada lazer yöntemi kullanılır ve ilgili bölgede silme işlemi gerçekleştirilir.
  • Solüsyon ile kaş silme uygulaması. İlgili bölgeye uygulanacak solüsyon ile kalıcı kaş silme yapılır.
  • Kaş silme kremi veya kalıcı kaş silme kremi kullanımı. Aslında bu işlem uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Bu sebeple uzman kişilerce yapılması tavsiye edilir.
  • Ten rengine uygun boya kullanımı.

Bu uygulamalar kalıcı kaş uygulamalarının etkilerini gidermek için yapılır. Yani, kaşınıza herhangi bir işlem yaptırmadıysanız kalıcı kaş silme uygulamalarını yaptırmanıza gerek yok. Fakat, herhangi bir şekilde kalıcı kaş uygulamalarından birini yaptırmış ve sonucundan memnun kalmamışsanız veya mecburi bir durumdan dolayı bu etkileri yok etmek istiyorsanız kalıcı kaş silme veya kaş kontürü silme uygulamalarını yaptırabilirsiniz. Bunun için de, uygulamayı en iyi şekilde yapacak uzman ellere ihtiyacınız bulunmaktadır. Steril ortamlarda, uzmanlarca gerçekleştirilmesi gereken bu uygulama için Aden Beauty olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Tüm kalıcı kaş uygulamalarının silinmesi için Aden Beauty’nin uzman ekibine güvenebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek uygulamalar hakkında bilgi alabilir ve uygulama için randevu talep edebilirsiniz.