Kalıcı Makyaj ve Profesyonel Makyaj İşlemi

Makyaj, günümüzde birçok kadının tercih ettiği bir güzellik uygulamasıdır. Günlük hayatın bıraktığı izleri gidermek, güzelliği ortaya çıkarmak, etkileyici bir yüze sahip olmak için uygulanan birçok farklı çalışmanın sonucudur. Makyaj uygulamaları tabii ki zaman isteyen bir çalışmadır. Birçok kadın, işe giderken, buluşma öncesi, dışarı çıkarken vb. gibi durumlarda makyaj yapmaktadır ama bu hem zaman alan bir işlemdir hem de stres kaynağı olabilmektedir. İşte bu durumda, kadınların hayatını kolaylaştıran uygulamalar bulunmaktadır. Bunlardan birisi kalıcı makyajdır. Yapılacak profesyonel çalışma ile uzun süre kalıcılığını koruyan makyaj birçok kadın için büyük zaman kazanımı anlamına gelmektedir. Bir de profesyonel makyaj vardır. Uzman ekiplerce uygulanan ve çok önemli zamanlarda tercih edilen profesyonel makyaj ile çok daha etkileyici bir görünüm elde edilebilir.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Uzman ekiplerce, kişiye özel tek kullanımlık mikro iğneler vasıtasıyla deri altına uygulanan ve uzun süre kalıcılığını koruyan makyaj uygulamasıdır. Bu işleme mikro pigment uygulaması da denmektedir. Deri altına, kokusuz ve katkısız olarak üretilmiş mineral renklerin yerleştirilmesi sağlanır. Bu işlem dövme ile aynı işlem değildir. Kalıcılığı 2-3 sene kadar sürmektedir.

Profesyonel Makyaj Nedir?

Makyaj nasıl yapılır diye soran birçok kişi internette profesyonel makyaj yapımlarına denk gelmişlerdir. Güzellik merkezlerinde çalışan uzman kişilerin yaptıkları ve çoğunlukla özel durumlarda yaptırılır. İşinin uzmanı kişiler tarafından uygulanan bu makyaj türünde şu konulara önem verilmektedir:

  • Yüz bölgesi ve şekli.
  • Ten rengi.
  • Kıyafet tercihi.
  • Renk tercihleri
  • Bulunulan ortam.

Tüm bu konular neticesinde uzman kişilerce makyaj uygulaması gerçekleştirilir.

Makyaj konusu birçok kadının önem verdiği bir konudur. Makyaj yapımı tabii ki uzmanlık gerektiren bir konudur. Özellikle bazı kadınların talebi olan porselen makyaj işlemleri gibi uzmanlık gerektiren makyaj çalışmaları mutlaka profesyonel ellere emanet edilmelidir. Zira, uygulanacak renkten yüz şekline kadar birçok konuda analiz yapılıp doğru kararın alınması lazımdır. Ayrıca kalıcı makyaj gibi uzmanlar tarafından yapılması gereken makyaj çalışmaları için de profesyonel ekiplere müracaat edilmelidir. Bu konuda Aden Beauty uzman ekibiyle sizlere hizmet vermektedir. Bizi arayarak kalıcı makyaj ve profesyonel makyaj konularında bilgi alabilir ve randevu talep edebilirsiniz.