Ameliyatsız Yüz Germe ( Hifu) Nedir?

Hifu ( High Intensity Focused Ultrasound) Türkçe karşılığı olarak ise Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason yada en çok bilinen adıyla Ameliyatsız Yüz Germe işlemidir.

Bu yöntemde ses dalgaları kullanılmaktadır. Cerrahi bir müdahale olmayan hifu , dünyanın en etkili cilt toparlama ve cilt gençleştirme işlemidir.

Bu tedavi ile cilt sıkılaşır ,gençleşir ve toparlanır.

İşlem Süresi Ne Kadardır?

Uygulanacak bölgeler ve alanlara göre seans süreleri değişkenlik göstermektedir.

Cildin durumu çok önemli olmakla birlikte ortalama 30-60 dk lık seanslar halinde uygulanması tavsiye edilmektedir.

Uygulama Kaç Seans Sürüyor?

Seans sayısı yaş ve cilt durumuna göre değişkenlik göstermektedir.Seans sayısının tespit edilmesi için cildin detaylı bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir.Hafif ve orta düzeydeki cilt gevşekliği için genellikle tek seans yeterli olabilmektedir. Burada önemli olan hem yaş hemde cildin birlikte değerlendirilmesi ve en doğru seans sayısına karar verilmesidir.Uygulama sonuçları bir kaç ay içerisinde belirgin bir şekilde kendinisi göstermektedir.

Hifu Uygulamasının Yararları Nelerdir?

  • Genellikle tek seans yeterli olmaktadır.
  • Uygulamadan sonra ciltte herhangi bir hasar meydana gelmez.
  • Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.
  • Yüzdeki kırışıklık ve sarkmalar uygulama sonrası bariz bir şekilde toparlanır.
  • Seans öncesinde bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur.
  • Uygulama her mevsimde ve yılın her diliminde rahatlıkla yapılır.
  • Herhangi bir kesik yada cerrahi müdahale söz konusu değildir.
  • Tüm cilt tonları için uygulanabilir.

Hifu Yapılırken Ağrı Hisseder miyim?

Diş bölgelerinde herhangi bir tedavi görmüşseniz çok az sızı olabilmektedir.Diş implantı , kanal tedavisi,dolgu gibi uygulamalar görmüşseniz çok rahatsız edici olmayan çok hafif bir ağrı hissedebilirsiniz. Ancak çok önemsenecek bir ağrı olmayacaktır.Hatta bu uygulama yapılırken lokal anestezi yapılmasına bile gerek yoktur.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Uygulamadan önce cilt tamamıyla temizlenir. Ardından cilde kayganlaştırıcı ve soğutucu etkisi olan bir jel sürülür. Önceden belirlenmiş ve çizilmiş olan olan alanda cihaz gezdirilir ve işlem tamamlanır.

Uygulama sonrası oluşabilecek olan hafif düzeydeki kızarıklar için nemlendirici ve yatıştırıcı bir maske uygulanabilir. Uygulamanın yapıldığı gün direkt olarak gün ışığına maruz kalınmaması , yüz üstü yatılmaması , çok sıcak su ile yüze temas edilmemesi önerilmektedir. Bir gün sonra normal hayata dönülebilir.