Buz Epilasyon Uygulaması Nedir?

Buz Epilasyon son teknoloji cihazlar ile yapılan ve çok hızlı sonuç alınan aynı zamanda da en acısız epilasyon yöntemidir.

Seans süreleri diğer epilasyon yöntemlerine nazaran daha kısadır. Seans sayısı da daha azdır.

Bu yöntemde farklı dalga boylarına sahip olan ışınlar kıl kökünü hedef alır ve en zor köklerde bile mükemmel sonuçlar ortaya çıkar.

Buz Epilasyonun Etkileri Kalıcı mıdır?

Buz Epilasyon uygulamalarında sonuçlar gerçekten mükemmeldir. Hem ince hem kalın tüm kıllar ve tüyler kesin olarak kaybolmaktadır.

Eskiden alınamayan tüyler için çeşitli yöntemler uygulanıp güçlendirilip sonradan işlem yapılması gerekebiliyordu. Günümüzde tek başına bu yöntem ile tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabiliyorsunuz.

Aden Beauty’de bu deneyimi yaşarak tertemiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Buz Epilasyon Her Mevsim Yapılabilir mi?

Buz Epilasyon uygulamalarında ciltte herhangi bir tahriş yada zarar meydana gelmemektedir. Bu nedenle her mevsim bu yöntem ile güvenle epilasyon yaptırabilirsiniz.

Ten renginizin de beyaz yada bronzlamış olması çok önem arzetmemektedir. Ancak özellikle yaz aylarında epilasyon sonrası güneşlenme durumu olan kişilerin yüksek koruma faktörlü kremler kullanmasını tavsiye ediyoruz.

Buz Epilasyon Hamile Kadınlara Uygulanabilir mi?

Gebelik durumlarında buz epilasyon yapılması çok uygun değildir. Bu yöntemde vücuda uygulanan ışınlar nedeniyle epilasyon hamilelik sonrasına ertelenmelidir.

Ayrıca epilasyon seansları devam ederken gebe kalınması durumunda da uygulamaya ara verilmelidir.

Buz Epilasyon Yüz Bölgesine Uygulanabilir mi?

Yüz bölgesi her insanın en hassas olduğu ve en çok önem verdiği bölgedir. Bu nedenle yüz bölgesinde yapılacak tüm uygulamaların çok dikkatli ve özenle yapılması gerekir.

Ayrıca en hızlı uzayan ve en derin köklere sahip kıllar ve tüylerde yüz bölgesinde bulunur. Böyle hassas bir bölge için uygulanacak en doğru epilasyon yöntemi buz epilasyondur.

Buz epilasyonun doğru ellerde ve doğru teknikler ile yapılması da bu noktada çok önemlidir.Uygulama yapılan merkezin hijyenik bir ortama sahip olmasına mutlaka dikkat edilmelidir.

Bir çok kadın için büyük problem olan yüz bölgesi kılları için Aden Beauty’de buz epilasyon yaptırarak bu sorundan acısız ve konforlu bir biçimde kurtulmanız mümkündür.

Erkekler Buz Epilasyon Yaptırabilir mi?

Günümüzde epilasyon sadece bayanların başvurduğu bir yöntem olmaktan çıkmıştır. Bakımına özen gösteren bir çok erkek epilasyon yaptırmaktadır.

Buz epilasyon erkekler içinde son derece uygun bir epilasyon seçeneğidir.

Kıl yoğunluğu yada ten rengine bakılmaksızın tüm erkekler buz epilasyon yaptırabilirler.

Buz Epilasyonun Sağlığa Zararı Var mıdır?

Buz epilasyonda kullanılan ışınlar hemen deri altına ve kıl köklerine nüfuz ettiğinden sağlık sorunu oluşturduğuna dair bir bulgu mevcut değildir.

Epilasyonda kullanılan ışınlar ciltte bile herhangi bir tahriş yada yan etki oluşturmadığından herhangi bir iç organa yada vücuda zararı olmayacaktır.

Epilasyon seansı sonrasında bir süre su ile temas edilmemesi önerilmektedir.

Ayrıca buz epilasyonda kullanılan ışınlar bir çok hastanede kullanılan röntgen , mr ve tomografi gibi cihazların yaydığı ışınların etkilerinden hiç birini içermez.

Buz epilasyon bu nedenle kanser oluşumuna da yol açmaz.