Akne Bakımı Uygulaması Ankara

İnsan cildinde, zamanla ortaya çıkan bazı durumlar birçok kişiyi rahatsız edebilmektedir. Özellikle ergenlik döneminde başlayan ve oldukça can sıkıcı olan akne gibi. Akneler, deride bulunan yağ bezlerinin oluşturduğu olumsuz bir durumdur. Sivilce olarak da bilinir. Tedavi edilmeyen akneler ciltte birçok soruna sebep olurlar. En fazla görülen sorun ise iz bırakmadır. Özellikle, aknelerin çok olduğu kişilerde ergenlik döneminde sonra ciltte oldukça fazla iz kalma ihtimali ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda aknelerin tedavi edilmesi gerekli olmaktadır.

Akne Nedir?

Ciltte bulunan yağ bezlerinin kanallarının tıkanması ve burada bakterilerin üremesi ile akneler ortaya çıkar. Sivilce olarak da bilinirler. Siyah nokta oluşumu ile başlayan süreci ağrılı sivilcelere bile dönüşebilir. Tedavi edilmedikleri zaman iz bırakan türleri bile bulunmaktadır. Ergenlik döneminde ortaya çıkarlar ve 30 yaşına kadar görülebilirler. Bu sebeple, rahatsız edici akneler mutlaka uzmanlara gösterilmeli ve akne tedavisi uygulanmalıdır. Peki akne neden olur? Bunun çeşitli sebepleri vardır. En önemli sebep hormonlardır. Aynı zamanda genetik, beslenme ve çevresel faktörlerin de oldukça fazla etkisi vardır.

Akne Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Akne tedavisinde birçok ilaç kullanılabilir. Fakat bazılarının yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler ileride cildin yapısını olumsuz etkileyebilmektedirler. Bu sebeple akne tedavisinde kullanılan ilaçlar yerine alternatif ve yan etkisi olmayan yöntemler tercih edilmelidir.

Akne Nasıl Geçer?

Akne nasıl geçer diye sorulduğunda bu sorunun birçok cevabı olabilir. Yukarıda bahsettiğimiz ilaç tedavisi olumsuz sonuçlar doğurabilen bir tedavi yöntemidir. Aynı zamanda akne sabunu gibi kimyasalların kullanıldığı yöntemler de bulunmaktadır. Bunları göz önünde bulundurduğumuzda, olumsuz sonuçları en aza indirmek adına alternatif yöntemlerin uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Örneğin ozon tedavisi, yüksek frekans uygulaması, özel akne maskesi gibi uygulamalar ile akne tedavisi gerçekleşebilmektedir.

Aden Beauty olarak, akne tedavisi için bize başvuran danışanlarımız için uzman ve güvenilir kadromuz ile detaylı cilt analizi yaparak akne tedavisi yöntemleri tavsiye etmekteyiz. Bu yöntemlerin uygulanması neticesinde ciltte olumsuz görüntüler oluşturan akneler tamamen ortadan kalkacağı gibi iz bırakma gibi kötü sonuçlar da görülmeyecektir. Akne tedavisi konusunda Aden Beauty’e güvenebilirsiniz.